Tynk dekoracyjny Beton MAGNAT Style do ścian
Beton dekoracyjny w salonie – Poznaj tynk betonowy dekoracyjny do ścian
6 lipca 2016
Tynk dekoracyjny Beton MAGNAT Style do kuchni
Beton na ścianie w kuchni
24 sierpnia 2016
Pokaż wszystkie

Beton na ścianie – Jak wykonać tynk betonowy na ścianie?

Jak wykonać betonową ścianę z tynkiem ozdobnym Beton MAGNAT Style

Wykonanie betonowej ściany nie jest trudne i z pewnością sam poradzisz sobie z tym zadaniem. Tynk dekoracyjny Beton MAGNAT Style możesz zastosować na jednej ścianie lub wybranych elementach architektonicznych.
Sprawdź cenę LAKIERU RUSTYKALNEGO MAGNAT STYLE»

Aby zrobić betonową ścianę potrzebujesz farby podkładowej, Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style oraz odpowiednią ilość tynku dekoracyjnego Beton MAGNAT Style. Pamiętaj o przygotowaniu odpowiednich narzędzi (stalowej pacy, rysika i poziomicy) oraz zabezpieczeniu podłogi folią malarską.

Sprawdź cenę TYNKU OZDOBNEGO BETON MAGNAT STYLE»

Betonowa ściana jak zrobić – instrukcja

Jak zrobić betonowy tynk dekoracyjny na ścianie:

  1. Zabezpiecz podłogę i inne elementy folią malarską i dokładnie sprawdź powierzchnię, którą będziesz tynkował. Powinna być gładka i równa – jeśli nie widzisz żadnych nierówności nanieś na nią farbę podkładową MAGNAT Style.
  2. Przygotuj tynk ozdobny Beton MAGNAT Style według wskazówek i instrukcji podanych na opakowaniu. Po dokładnym wymieszaniu masy pozostaw ją na około godzinę a następnie, tuż przed użyciem, ponownie dokładnie wymieszaj.
  3. Nałóż pierwszą warstwę tynku ozdobnego Beton, wygładź warstwę masy pacą i pozostaw do wyschnięcia na około 10 – 12 godzin.
  4. Po wyschnięciu pierwszej warstwy możesz rozpocząć nakładanie drugiej – nanieś równomiernie tynk betonowy na ścianę za pomocą pacy. Podziel tynkowaną powierzchnię na mniejsze części – nakładaj na nie masę ozdobną i wykonuj od razu interesującą cię fakturę. Następnie połącz na mokro wszystkie fragmenty w jedną całość.
  5. Po przeschnięciu powierzchni (tynk nie może kleić się do narzędzi) wykonaj właściwą dekorację – np. wytnij rysikiem poziome i pionowe linie, dzięki którym stworzysz imitację płyt lub muru.
  6. Gdy dekoracja będzie gotowa pomaluj betonową ścianę Lakierem Rustykalnym, który zabezpieczy powierzchnię na ścianie z betonem i umożliwi jej czyszczenie.

betonowa ściana jak zrobić - instrukcja ściana z betonu

Poznaj szczegółową INSTRUKCJĘ WYKONANIA BETONU MAGNAT NA ŚCIANIE»