Industrialny salon – pomysły i inspiracje
4 września 2017
beton we wnętrzach
Jak samemu zrobić beton na ścianie
16 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Betonowa ściana w salonie – Z czym łączyć szarość w salonie?

Aranżacja salonu z betonową ścianą

Betonowa ściana w salonie od kilku sezonów wiodą prym i nie schodzą z pierwszych stron magazynów wnętrzarskich. Ta popularność aranżacji, w których dominują szarości, wynika przede wszystkim z ujmującej elegancji takich wnętrz – odcienie koloru szarego świetnie prezentują się zestawione z czernią i bielą, przez co pomieszczenie prezentuje się wyjątkowo gustownie. Zdecydowanym hitem w aranżacjach jest salon w szarościach. Dekoracyjna betonowa ściana – to ona sprawi, że nowoczesny salon w szarościach będzie odznaczał się smakiem i chłodną elegancją.

Beton na ścianie kojarzy się przede wszystkim z aranżacjami w stylu industrialnym lub loftowym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by betonową dekorację ścienną wykorzystać urządzając nowoczesny salon w szarościach, modernistycznym. Z czym łączyć betonową ścianę i w otoczeniu jakich kolorów będzie prezentować się najlepiej?

Aranżacja salonu z betonową ścianą - szare ściany w salonie

Sprawdź cenę TYNKU BETONOWEGO https://www.magnatfarby.pl/sklep/magnat-style-beton

Szarość w salonie – z jakimi kolorami ją łączyć?

Betonowa ściana w salonie możne być zestawiona w zasadzie z większością kolorów. Odcienie szarości są bardzo uniwersalne i dobrze komponują się zarówno z mocnymi barwami, jak i klasyczną czernią i bielą.

Żółcie i pomarańcze sprawią, że szary salon nabierze blasku i energii. Różne odcienie tych kolorów spowodują, że pomieszczenie będzie żywe, dynamiczne i przytulniejsze. Najczęściej wprowadza się je do wnętrza za pomocą dodatków – żółte lub pomarańczowe zasłony, poduszki dekoracyjne czy wazony przełamią chłód betonowej ściany i sprawią, że pomieszczenie będzie cieplejsze, zachęcające do relaksu czy wypoczynku.

Szarość w salonie świetnie prezentuje się przełamana intensywną czerwienią. To propozycja dla osób lubiących odważne rozwiązania i nie bojących się nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Szary beton świetnie wygląda w otoczeniu czerwieni i czerni. Warto zdecydować się np. na czarne meble i czerwone dodatki – ciekawe flakony czy inne dekoracyjne przedmioty.

Szare ściany w salonie - Beton na ścianie w mieszkaniu

Miłośnicy elegancji z pewnością postawią na połączenie betonu na ścianie z ponadczasową i uniwersalną bielą. Salon, w którym rządzi taki duet prezentuje się wyjątkowo gustownie, sprawia wrażenie większego i przestronniejszego.

Betonowa ściana w salonie – Pomysł na aranżacje

Aranżując nowoczesny salon w szarościach nie można przejść obojętnie obok wnętrz, w których beton na ścianie zestawiono z zielenią, turkusem czy odcieniami niebieskiego. Taki salon będzie nieco chłodniejszy, jednak z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom stylowych wnętrz. To trudne połączenie, jednak przy odrobinie fantazji można sprawić, że salon będzie zachwycał ciekawym, oryginalnym stylem.

Salon w szarościach - betonowa ściana w salonie

Przeczytaj również „Dekoracje ścienne do salonu

Zapisz