Modne, praktyczne ściany w przedpokoju? Zobacz nasz przewodnik po tynkach strukturalnych

Ciemne ściany w domu? 3 pomysły na aranżacje w Twoim mieszkaniu
18 lipca 2019
ściana w ciemnym kolorze
Jasna czy ciemna strona mocy? Którą ścianę pomalować na ciemniejszy kolor?
10 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Modne, praktyczne ściany w przedpokoju? Zobacz nasz przewodnik po tynkach strukturalnych

Przedpokój i klatka schodowa to przestrzenie najbardziej narażone na zabrudzenia. Ściany podatne są na powstawanie śladów, ubytków i plam – warto więc pokryć je odpowiednim materiałem wykończeniowym. Doskonale nadają się do tego rozmaite tynki strukturalne. Który efekt wybrać? Jak stworzyć efektowne i praktyczne ściany w przedpokoju?

 

Co zrobić, żeby ściana się nie brudziła?

Trudne do utrzymania w czystości powierzchnie to największa zmora życia codziennego. Co na ścianę w przedpokoju będzie najlepsze, żeby się nie brudziła? Jest kilka sposobów na wykończenie powierzchni, które ułatwiają utrzymanie czystości. Jednym z nich jest drewnopodobna okładzina ścienna, dzięki której stworzysz ciekawą aranżację. To tania alternatywa dla drewna i płytek. Ściany wykończone w ten sposób można łatwo i szybko wyczyścić.

Jak odnowić korytarz, nadać mu styl i zadbać o utrzymanie czystości? Zdecyduj się na modną, ponadczasową cegłę o naturalnej barwie lub pomalowaną farbą w wymarzonym kolorze. Jeśli surową cegłę pokryjesz specjalistycznym preparatem, zabezpieczysz ją przed kurzem i brudem wnoszonym z dworu. Cegła pozwoli Ci uzyskać efektywne i praktyczne ściany w przedpokoju.

ściana w przedpokoju odporna na brudzenie

Co zrobić, żeby ściana się nie brudziła? Możesz także pokryć ją winylową, zmywalną tapetą. Jest ona odporna na wilgoć i ścieranie – zabezpieczy powierzchnię przed zarysowaniem, brudnymi rękami dzieci lub łapami zwierząt. Bogata oferta wzorów, kolorów i faktur umożliwia dobór odpowiedniego produktu do wystroju i stylu przedpokoju.

Możesz też zdecydować się na najprostsze rozwiązanie np. farba strukturalna czy też farbę ceramiczną. Wybierz produkt odporny na plamy, zmywanie i szorowanie, np. MAGNAT Ceramic. Zabrudzenia są mniej widoczne wtedy, gdy wybierzesz produkt w ciemnym kolorze. Możesz zdecydować się także na modne tynki na korytarz o różnorodnym wykończeniu. Dzięki swojej strukturze zabrudzenia są na nich mniej widoczne, a poza tym łatwo je umyć.

Modne tynki na korytarz – dobry sposób na brudzące się ściany

Klatka schodowa lub przedpokój to jedno z najbardziej narażonych na zabrudzenia miejsc w mieszkaniu lub domu, dlatego tak ważne jest odpowiednie wykończenie ścian. Jak odnowić korytarz, aby był łatwy do utrzymania czystości? Doskonale nadaje się do tego tynk strukturalny, który nadaje pomieszczeniu oryginalny styl i chroni powierzchnię przed zabrudzeniem.

Struktury dekoracyjne MAGNAT Style to gwarancja trwałego wykończenia ściany. Plamy, które na nich powstają są mniej widoczne, a kurz i zabrudzenia zazwyczaj łatwo umyć szmatką i delikatnym środkiem chemicznym zmieszanym z wodą. Większość tynków strukturalnych jest odporna na zmywanie i szorowanie na mokro  – nie ścierają się i nie rozpuszczają pod wpływem wody.

Struktury dekoracyjne na ściany w przedpokoju

Co na ścianę w przedpokoju, żeby się nie brudziła, nada się najlepiej? Być może rozwiązaniem jest właśnie tynk strukturalny w wybranym wzorze i kolorze.

Ozdobne i praktyczne ściany w przedpokoju? Takie są trendy!

Modne tynki na korytarz podbijają rynek dekoratorski, wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania. Dzięki strukturom dekoracyjnym stworzysz na ścianie w przedpokoju powłokę odporną na ścieranie – dlatego doskonale nadaje się w miejsca narażone na zabrudzenia.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na trwałe i ozdobne ściany w korytarzu jest tynk strukturalny o fakturze trawertynu, np. Trawertyn MAGNAT Style. Pozwala on na wykonanie doskonałej imitacji pięknego kamienia, z charakterystycznymi ubytkami i wżerami. Dostępny jest w ciepłej, przytulnej kolorystyce i daje delikatny, subtelny efekt na ścianach w przedpokoju. Jakie są jego zalety? Zapewnia on oddychanie ścian, jest odporny na działanie bakterii i grzybów, a także można go zmywać na mokro.

Praktyczne ściany w przedpokoju - trawertyn magnat style

Co zrobić, żeby przybrudzona ściana mniej rzucała się w oczy? Możesz także zdecydować się na aplikację tynku imitującego beton, np. Beton MAGNAT Style, za pomocą którego uzyskasz naturalny, surowy efekt. Charakterystyczne przebarwienia, gładka lub zacierana powierzchnia z ubytkami i wżerami sprawiają, że zabrudzenia nie są w ogóle lub są mniej widoczne. Tynk betonowy jest odporny na zmywanie i szorowanie na mokro, doskonale nadaje się więc do przedpokoju.

W korytarzu doskonale sprawdzi się także glinka wenecka, np. Glinka wenecka MAGNAT Style, z pomocą której uzyskasz efekt otynkowanej ściany z lekkimi przetarciami. Aby zabarwić ją na wybrany kolor dodaj do niej Pigment Barwiący MAGNAT Style. Pigment Barwiący MAGNAT Style dostępny jest w 15 kolorach – dzięki czemu dobierzesz idealną barwę do wystroju twojego domu.

praktyczne ściany w przedpokoju - glinka wenecka Magnat style

Dowiedz się czym jest farba strukturalna? Praktyczny poradnik po świecie wyjątkowych emalii