Salon w beżach i szarościach – delikatność i klasyka
13 sierpnia 2019
Sypialnia w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?
Sypialnia w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?
21 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Łazienka w stylu industrialnym – 3 sposoby na aranżację

łazienka w stylu industrialnym betonowa ściana w łazience

Industrialna łazienka to miejsce na minimalizm i surowe powierzchnie. W jasnym pomieszczeniu pojawia się cegła, beton, drewno oraz odsłonięta instalacja. Jeśli szukasz pomysłu, jak atrakcyjnie połączyć te elementy i stworzyć industrialną łazienkę, skorzystaj z naszych inspiracji.

 

Pomieszczenia urządzone w stylu industrialnym nawiązują do nowojorskich loftów i poprzemysłowych wnętrz. W tak zaaranżowanych mieszkaniach pojawiają się chłodne barwy, surowe powierzchnie, przeszklenia oraz elementy wystroju przypominające sprzęty ze starych fabryk (na przykład lampy). Nie brakuje drewna, metalu, cegieł, betonu i cementu. Liczba mebli i dodatków ogranicza się wyłącznie do tych najpotrzebniejszych.

Minimalistyczna i surowa łazienka w stylu industrialnym idealnie dopełni nowocześnie urządzone mieszkanie. Zaaranżowane w ten sposób pomieszczenie będzie niezwykle proste, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. By osiągnąć taki efekt, wcale nie musisz dysponować dużym metrażem. Mała łazienka w stylu industrialnym wygląda naprawdę ładnie i elegancko.

Jakie elementy zawrzeć w tej niewielkiej przestrzeni, nastawionej na minimalne wyposażenie? Industrialna łazienka w bloku lub domu to miejsce na prostą ceramikę, lustro, dobre oświetlenie i przestrzeń do przechowywania.

Znasz już podstawy niezbędne do stworzenia nowoczesnej aranżacji. Zastanawiasz się, jak połączyć te wszystkie elementy, by powstała atrakcyjna industrialna łazienka w bloku? Skorzystaj z poniższych inspiracji.

industrialna łazienka

Mała łazienka – beton i drewno we wnętrzu

Industrialne wnętrza charakteryzują surowe ściany imitujące niedokończone powierzchnie. Beton urozmaica wiele aranżacji i nadaje im specyficzny charakter. Sposobów na wprowadzenie tej surowej szarości do wnętrza jest dużo – od płytek ceramicznych przez tapetę po tynk dekoracyjny.

Wspomniany tynk strukturalny jest dobrym wyborem, jeśli liczy się dla Ciebie każdy centymetr w niewielkiej łazience i nie chcesz jej wypełniać w całości kaflami. By stworzyć imitację ściany z surowego betonu, użyj tynku Beton MAGNAT Style. Poprzez odpowiednie nałożenie produktu uzyskasz także inne efekty – na przykład charakterystyczne ubytki lub efekt stalowej formy.

Beton MAGNAT Style bez obaw możesz wykorzystać w łazience. Produkt wytrzyma zmywanie oraz szorowanie na mokro. Jest też odporny na działanie bakterii i grzybów. By mieć pewność, że wszystkie właściwości tynku mineralnego zostaną zachowane, przed nałożeniem go na ściany, użyj Farby podkładowej MAGNAT Style, a betonową powierzchnię wykończ Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style.

Surowa, betonowa ściana sama w sobie jest atrakcyjną ozdobą industrialnej łazienki. Jeśli zależy Ci na urozmaiceniu wnętrza, postaw na naturalne materiały, na przykład deski (niezależnie od tego, czy to duża, czy mała łazienka).

betonowa ściana w łazience

Beton i drewno to doskonałe połączenie, które wzajemnie się uzupełnia. Szarość idealnie podkreśla ciepło naturalnego brązu. Poza deskami na ścianach lub podłodze, drewno do betonowej łazienki wprowadź także przy użyciu mebli czy półek.

Biała łazienka w stylu industrialnym

Mała łazienka w stylu industrialnym nie musi być skąpana wyłącznie w szarościach. Idealną alternatywą dla tego koloru jest biel o chłodnym odcieniu. Śmiało użyj jej w całym pomieszczeniu lub tylko na wybranym fragmencie ściany.

Biel przełam ciepłem drewna i czernią. Użyj tych barw do ubogacenia aranżacji na ścianie lub wprowadź do wnętrza dodatki we wspomnianych kolorach. Biel doskonale urozmaici także czerń surowego metalu. Wprowadź go przy pomocy mebli lub oświetlenia.

Poza betonem, charakterystycznym materiałem w industrialnych wnętrzach jest cegła. Skontrastuj jej kolor z surową szarością lub chłodną bielą. By ceglany mur nie przytłoczył małej łazienki, pokryj go farbą o śnieżnej barwie.

biała łazienka w stylu industrialnym

Królestwo metalu i rur

Rury i instalacje hydrauliczne przywodzą na myśl stare fabryki. Właśnie dlatego tak dobrze wpisują się w charakter wnętrz inspirowany przemysłowymi przestrzeniami.

By industrialna łazienka nabrała charakteru, stwórz widoczną instalację – przykuwające wzrok rury, metalowe konstrukcje z miedzi czy stali nierdzewnej. Pozostaw też na widoku plątaninę kabli. Możliwości jest naprawdę wiele.

Z metalowej konstrukcji z rur stwórz dodatkową ozdobę na ścianie, industrialną lampę lub stelaż pod umywalkę. Wykorzystaj też stalowe akcesoria. Dla urozmaicenia aranżacji metalowe elementy pokryj kontrastującym kolorem – niech przykuwają wzrok.

Podsumowanie

Łazienki urządzone w stylu nawiązującym do dawnych fabryk są proste, eleganckie i stylowe. Mimo że wypełnia je ograniczona paleta barw, każdy projekt ma swój unikatowy charakter.

Najbardziej rozpoznawalną cechą industrialnych wnętrz jest betonowa szarość. Z łatwością wprowadzisz ją do łazienki przy użyciu tynku strukturalnego Beton MAGNAT Style. Do aranżacji swojego pomieszczenia użyj też cegły, cementu i drewna. Nie zapomnij wyeksponować metalowych rur – zamiast ukrywać je w zabudowie, stwórz z nich ozdobę.