Jak urządzić mieszkanie w bloku w stylu industrialnym? Mieszkanie w stylu loft

Beton dekoracyjny – aranżacje
Beton dekoracyjny – aranżacje z charakterem
6 sierpnia 2018
Beton magnat - pokój w stylu industrialnym
Najmodniejsze trendy: beton na ścianie i betonowe dodatki
24 października 2018
Pokaż wszystkie

Jak urządzić mieszkanie w bloku w stylu industrialnym? Mieszkanie w stylu loft

mieszkanie w bloku w stylu industrialnym

Urządzając mieszkanie w stanie deweloperskim lub planując zmianę wystroju, zastanawiasz się, jaki styl aranżacji wybrać. Jeśli nie przemawia do ciebie wszechobecny motyw skandynawski, wystrój prowansalski czy rustykalny zdecyduj się na industrialny styl wnętrz. To konwencja surowa, która właściwie dobranymi meblami i dodatkami wydobędzie z wnętrza zachwycający efekt końcowy.

Styl industrialny w małym mieszkaniu

Industrial, czyli styl przemysłowy kojarzy się ze Stanami Zjednoczonymi i amerykańskimi filmami. Nawiązuje do lokali po upadłych fabrykach, które zamieniano na mieszkania. Wysokie lofty i ogromne przestrzenie to solidna podstawa do stworzenia wnętrz w stylu industrialnym.

Jeśli jednak jesteś posiadaczem małego mieszkania w bloku – nic straconego! Bazową zasadą aranżacji w tym stylu są otwarte wnętrza i właśnie w takich przestrzeniach będzie się on prezentował najlepiej. Kuchnia otwarta na salon lub mieszkanie w kamienicy z antresolą stanowią doskonały fundament do rozpoczęcia zmian. Pamiętaj jednak o konsekwencji i gładko łącz wystrój pomieszczeń. Mieszanie różnych stylów wprowadzi nieestetyczny chaos.

styl industrialny w małym mieszkaniu

Elementy tworzące industrialny styl wnętrz

Styl industrialny cechuje się natężoną surowością i określonymi zasadami wystroju. Najważniejszymi materiałami do stworzenia klimatu loftowego są beton, cegła, szkło i metal. Dzięki nim z łatwością stworzysz styl industrialny w małym mieszkaniu. Do stylizacji przestrzeni pofabrycznej doskonale nawiązują ściany ozdobione postarzanymi cegłami lub produktami do stworzenia betonu architektonicznego, np. System Beton Magnat Style.

W stylu industrialnym niezwykle ważne są kolory. Mocne, intensywne barwy dozwolone są jedynie w dodatkach. Dominują kolory oszczędne i stonowane – szarość, biel i odcienie miedzi, które kojarzą się z metalem i betonem.

Kluczową zasadą podczas aranżacji w stylu loftowym jest minimalizm. Nadmiar mebli o złożonej formie zdecydowanie odbiera pomieszczeniu pożądany klimat. Jeśli decydujesz się na industrial, wybierz meble proste. Doskonałym wyborem będzie surowe drewno, metal i szkło. Szafa, stoliki czy półki z tych materiałów idealnie podkreślą cegłę lub beton. Doskonałym dodatkiem, który podkreśli przemysłowość wnętrza są wiszące i stojące lampy przemysłowe z metalowymi reflektorami. To efektowne detale, który znakomicie wpisują się w surową aranżację.

Aranżacje z betonem w małym mieszkaniu

Beton architektoniczny to niezbędny element, jeśli planujesz urządzić mieszkanie w bloku w stylu industrialnym. Może zdobić ściany, ale sprawdzi się także na podłodze lub jako blat w łazience lub kuchni.

Betonową ścianę stworzyć można farbą strukturalną, płytami lub strukturą betonową, np. System Beton Magnat Style. Takie ściany sprawdzą się w salonie i w sypialni. Beton będzie wyglądać doskonale w kuchni na wolnej ścianie lub zabezpieczony impregnatem bądź szkłem w przestrzeni między szafkami.

Kolejnym rozwiązaniem jest betonowa podłoga, którą idealnie podkreśli ceglana ściana i drewniane dodatki. Jest dobrym zamiennikiem płytek, którego nie trzeba fugować. Tworzy jednolitą, minimalistyczną powierzchnię. Beton na podłodze doskonale sprawdzi się także na schodach oraz – odpowiednio zaimpregnowany – w łazience.

betonowa podłoga w mieszkaniu

Ciekawym elementem w kuchni lub w łazience może być betonowy blat. Pamiętaj, aby pokryć go środkiem, który umożliwi zachowanie odpowiedniego stanu materiału w warunkach narażonych na zabrudzenia. Stanie się wtedy odporną, łatwą w czyszczeniu powierzchnią, która podkreśli urok loftowego wnętrza.

Z kolei betonowy stół to dowód na to, jak pomysłowa może być aranżacja małego wnętrza. Styl industrialny to nie tylko cegły i farba strukturalna na ścianie. To także efektowne elementy, które dodają pomieszczeniom smaczku. Betonowy blat stołu na metalowych nogach to mocny, ale doskonale wpasowujący się w industrialne ramy dodatek, który z pewnością nie ujdzie uwadze twoich przyszłych gości.