Jak połączyć dwa kolory na ścianie? Przejście kolorów na ścianie w pokoju

jaki kolor ścian do bezowych mebli
Nie wiesz, jaki kolor ścian do beżowych mebli? Podpowiemy
11 lutego 2020
jak łączyć kolory ścian
Jak łączyć kolory ścian? Kolory ciepłe i zimne na ścianie
24 lutego 2020
Pokaż wszystkie

Jak połączyć dwa kolory na ścianie? Przejście kolorów na ścianie w pokoju

Jak połączyć dwa kolory na ścianie

Łączenie kolorów w mieszkaniu, zabawa odcieniami i gradacja natężenia barw w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, to nie lada wyzwanie dla koneserów estetycznych, którzy cenią sobie ciekawie urządzone wnętrza. Choć pozornie to trudne i wymagające wiedzy zadanie, znając kilka podstawowych zasad, zrobisz to bez trudu. Chcesz wykorzystać dwa kolory ścian w pokoju? Sprawdź jak zrobić to dobrze, aby cieszyć się pięknymi wnętrzami na co dzień!

 

 

Malowanie ściany na dwa kolory – o czym powinieneś pamiętać?

Podczas urządzania i dekorowania mieszkania istotne jest zwracanie uwagi na szczegóły i detale. Równie ważne są meble, rodzaj podłogi i wygląd kanapy, jak i zrównoważona kolorystyka. Zdarza się, że nadmiar różnobarwnych elementów przytłacza i nawet najpiękniejsze meble czy dekoracyjna ściana nikną w natłoku pozostałych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że nie warto postawić na kolory i odważne aranżacje. Kluczową zasadą jest tu jednak umiar i zdolność łączenia barw. Dwa kolory ścian w pokoju? Czemu nie! Zrealizuj niepowtarzalną metamorfozę!

Malowanie ściany na dwa kolory

Jak połączyć dwa kolory na ścianie? Idealną podpowiedzią jest koło barw – schemat, który pokazuje, jakie barwy najlepiej ze sobą współgrają. Możliwości kolorystycznych eksperymentów jest bardzo wiele. Dwie ściany w innym kolorze mogą występować w zbliżonej gamie kolorystycznej, a nawet warto wykorzystać ten sam, jednak w dwóch odcieniach, np. ciemny i jasny zielony. Jeśli chciałbyś, aby w pokoju królowały mocne i ekstrawaganckie dodatki, które będziesz mógł regularnie zmieniać, postaw na ściany w spokojnych odcieniach, idealne będzie połączenie beżowego z intensywnym brązem. 

Przejście kolorów na ścianie

Dwa kolory ścian w salonie mogą się też drastycznie różnić – to kolejna z możliwości koła barw. Chcesz osiągnąć minimalistyczny efekt i zastanawiasz się, jak oddzielić dwa kolory na ścianie? Rozwiązaniem będzie użycie farby tablicowej w kolorze czarnym. Pozostałe ściany pozostaw białe lub pokryj bardzo jasnym odcieniem szarego. Z czarną, gładką ścianą połączysz wielokolorowe meble, dopasujesz mosiężne lub metalowe dodatki i nadasz wnętrzu dyskretnego uroku i elegancji.

Jak połączyć dwa kolory na ścianie – przejście kolorów na ścianie

Czy można łączyć ze sobą wszystkie kolory w mieszkaniu? Warto je ostro odcinać, czy może lepiej stworzyć łagodne przejścia między odcieniami? Istnieje wiele rozwiązań i metod, aby uzyskać oczekiwany efekt. Bardzo często wykorzystuje się dwa kolory ścian w salonie. Dzięki temu można zyskać oryginalny efekt. 

Zazwyczaj zestawia się ze sobą dwie ściany w innym kolorze, a miejscem styku barw jest narożnik, w którym łączą się obie płaszczyzny. Nie wymaga to dodatkowego zaznaczania granicy między nimi. Możesz też oddzielić je przy pomocy paska o szerokości ok. 3–4 cm w białym kolorze, który stworzy wrażenie ramy wokół barwionej przestrzeni.

łączenie kolorów na ścianie

Jak oddzielić dwa kolory na ścianie? Pobaw się i eksperymentuj ze strukturami. W tym celu idealny będzie sztuczny beton na ścianie, np. Magnat Style Beton 10 kg. To drobnoziarnisty, zabarwiony tynk mineralny, wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, który po naniesieniu na ścianę daje efekt surowego betonu o zróżnicowanej strukturze. Może posiadać skazy, przebarwienia i nierówności lub tworzyć idealną taflę z mikrootworami. A na dodatek świetnie komponuje się z wieloma kolorami i materiałami.

Tego typu wykończenie ściany idealnie harmonizuje z metalem, szkłem i surowym drewnem. Będzie stanowić modny akcent w pokoju, w którym chcesz połączyć dwa kolory. Ciekawie prezentuje się z tablicową ścianą, białą gładką powierzchnią i wydobywa ostre, zdecydowane barwy. Zda egzamin, gdy postawisz na wielobarwną tapetę lub będziesz chciał użyć skrajnych odcieni różnych kolorów, które bezpośrednio obok siebie mogłyby przytłoczyć pomieszczenie.

jak łączyć kolory na ścianie

A co z problematycznymi i trudnymi miejscami? Wąski pokój o nieregularnych wymiarach i z załamaniami? Ściana z oknem? Jasna czy ciemna? Tu wszystko zależy od gustu i pomysłu na urządzenie pokoju. Jeśli salon lub kuchnia jest niska, a wybrane ściany krótkie, warto pozostawić je w jasnych tonacjach, np. beton połączyć z bielą. Długie i wysokie płaszczyzny możesz śmiało pomalować na ciemniejszy i odważny odcień – pomoże to optycznie wyrównać wymiary pokoju. Warto też podzielić ścianę na dwie części – jedną część pokryj betonem lub panelami, drugą pomaluj na intensywne kolory. Może czerwień, burgund lub granat? Szarości świetnie komponują się z nasyconymi barwami, które ożywią pomieszczenie.

W ten sposób też zyskasz wrażenie równowagi i należytych proporcji. Tak zaaranżowany salon lub kuchnia stanie się miejscem spotkań całej rodziny i da poczucie komfortu Twoim bliskim! Ściana z oknem – jasna czy ciemna? To nie ma znaczenia, o ile umiejętnie zaaranżujesz pomieszczenie. Łączenie kolorów na ścianie nie jest trudne, a dużym ułatwieniem może okazać się wspomniane już koło barw.Zobacz również nasz film instruktażowy, jak zrobić efekt betonowej ściany. W tym celu możesz użyć Magnat Style Beton 10 kg, który jest produktem łatwym w użyciu. Używając go, uzyskasz oryginalny efekt na ścianie.