mała spiżarnia aranżacje
Jak urządzić małą spiżarnię?
25 marca 2020
Pokaż wszystkie

Garderoba do przedpokoju? Nowoczesna, funkcjonalna i modna!

garderoba do przedpokoju

Nowoczesna garderoba w przedpokoju to nie tylko wygoda użytkowania. To także wielofunkcjonalna przestrzeń, z której mogą korzystać wszyscy domownicy, miejsce do przechowywania oraz segregowania rzadziej używanych przedmiotów. Jak urządzić garderobę marzeń – funkcjonalną oraz elegancką? Taką, która odpowie na wszystkie potrzeby Twoje i Twoich bliskich?

Garderoba do przedpokoju – nowoczesna, inspirująca, dobrze zaprojektowana

Funkcjonalna garderoba nie musi być duża i zajmować całego pomieszczenia. Na garderobę możesz wykorzystać zabudowaną szafę w korytarzu, wnękę w przedpokoju, miejsce pod schodami lub rzadziej użytkowany kąt. Wszystko zależy od tego, ile przedmiotów i ubrań posiadasz oraz co chcesz w niej trzymać. Nowoczesna garderoba pozwala na szybkie wyszukiwanie określonych rzeczy, łatwe ułożenie i utrzymanie porządku, co dodatkowo wpłynie pozytywnie na długowieczność odzieży lub obuwia.

Podczas planowania garderoby zacznij od decyzji – co potrzebujesz schować? Jakiej wielkości przedmiotów używasz najczęściej? Czy wśród Twoich ubrań dominują koszule, eleganckie sukienki, garnitury i łatwo mnące się ubrania? Funkcjonalna garderoba powinna dawać miejsce do swobodnego zawieszenia ich na oddzielnych wieszakach, by były dostępne w każdej chwili i od razu gotowe do użycia.

garderoba do przedpokoju nowoczesna

Jeżeli głównym celem garderoby jest przechowywanie i sezonowe użytkowanie butów lub ubrań, postaw na wygodne pojemniki – segregatory, futerały z etykietami, worki próżniowe i pudełka na buty. W koszach i paczkach schowasz drobne akcesoria, skarpetki, bieliznę, ubranka dziecięce lub odzież do uprawiania sportu.

Nowoczesne garderoby do przedpokoju – co jest niezbędne?

Jak urządzić garderobę marzeń? Oprócz stworzenia dostatecznej ilości półek, szafek i wieszaków, liczy się umiejętne rozmieszczenie przedmiotów. Garderoba do przedpokoju – nowoczesna i wygodna powinna mieć optymalne oświetlenie. W przypadku umieszczenia garderoby w przedpokoju, pomyśl o zainwestowaniu w dodatkowe lampki lub panel oświetleniowy, który ułatwi szukanie rzeczy w nocy lub wczesnym rankiem, bez konieczności świecenia górnego światła w pomieszczeniu.

Podziel garderobę na poziomy. Środkowy przeznacz na ubrania na wieszakach, koszule, sukienki, płaszcze i kurtki. Wysokość tej przestrzeni dopasuj do najdłuższego płaszcza, jaki posiadasz, dodając około 2 cm zapasu. Unikniesz zaginania i niszczenia odzieży. Nieco niżej może znaleźć się półka na buty – wysuwana, sztywna lub w formie otwieranej wnęki. Rzadziej używane buty, np. szpilki lub buty zimowe, możesz zapakować w przeźroczyste etui, które uchroni je przed kurzem i uszkodzeniami.

nowoczesne garderoby do przedpokoju

Nowoczesna garderoba powinna służyć wszystkim domownikom. Najniższy poziom możesz dedykować najmłodszym, w paczkach lub szufladach znajdzie się miejsce na spodenki, bluzki, bieliznę, a nawet przybory higieniczne, np. pieluchy lub podkłady do przewijania niemowląt. Jeśli na widocznych krawędziach szuflad umieścisz piktogramy z obrazkami, które pokazują ich zawartość, otworzysz dziecku szansę na samodzielność i zdobywanie nowych umiejętności. Dzieciaki to uwielbiają!

funkcjonalna garderoba

Funkcjonalna garderoba – dodatki i otoczenie

Nowoczesne garderoby w przedpokoju mogą być niepowtarzalną ozdobą domu. Zacznij od wyboru koloru mebla – użyj drewna, wybierz płytę w określonym kolorze lub postaw na kolor identyczny z kolorem otaczających ścian. Tylna ściana za szafą może być dodatkową dekoracją – garderoba nie musi być zamknięta z tyłu, a ściana uwydatni kolory i stworzy oryginalne tło. Wybierz nietypowy wzór – beton na ścianie w postaci drobnoziarnistego tynku mineralnego Beton Magnat.

To produkt na bazie naturalnego spoiwa wapiennego, którym pokryjesz fragment lub całą ścianę i bez trudu dopasujesz ciekawe oraz atrakcyjne dodatki. Beton może być tłem dla garderoby, które podkreśli ciekawe elementy wyposażenia, złote lub mosiężne haczyki lub drewniane, ozdobne wieszaki. Dodatkowo – beton jest elegancki, unikatowy, ułatwia czyszczenie i pielęgnację, znosi bez problemu wycieranie na mokro i środki czyszczące. To nowoczesny pomysł w przystępnej cenie, który samodzielnie wykonasz i będziesz się nim cieszyć przez długie lata.