Beton z drewnem, aranżacja salonu
Jak połączyć beton z drewnem
23 maja 2018
mieszkanie w bloku w stylu industrialnym
Jak urządzić mieszkanie w bloku w stylu industrialnym? Mieszkanie w stylu loft
3 września 2018
Pokaż wszystkie

Beton dekoracyjny – aranżacje z charakterem

Beton dekoracyjny – aranżacje

Beton dekoracyjny – aranżacje z jego użyciem stają się coraz silniejszym trendem. Wbrew pozorom beton dekoracyjny to trend nie tylko dla miłośników minimalistycznych loftów. Podkreśla piękno wnętrz i nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Z czym najlepiej łączyć beton dekoracyjny? Inspiracje znajdziesz w artykule!

Beton staje się modny

Do niedawna kojarzył się głównie z blokami z wielkiej płyty lub zewnętrznymi elementami infrastruktury. Obecnie staje się coraz bardziej popularny i wiele osób postanowiło wprowadzić go do swoich wnętrz. Rzecz jasna, nie muszą używać do tego celu „prawdziwego betonu”, bo producenci materiałów wykończeniowych wychodzą im naprzeciw.

Jeśli tobie również przypadła do gustu surowość tego typu powierzchni, możesz wykorzystać beton dekoracyjny. Planując dekorację ściany betonem warto jednak zachować umiar – zbyt duża ilość elementów betonowych może spowodować, ze wnętrze będzie ciężkie i mało przytulne. Zastanów się zatem na spokojnie, jak wykorzystasz beton dekoracyjny. Inspiracje do użycia go w swoim domu lub mieszkaniu znajdziesz w wielu miejscach. Warto przed podjęciem decyzji zobaczyć, jak robią to inni.

Sprawdź cenę Systemu Beton MAGNAT Stylehttps://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Efekty-dekoracyjne/Farby-strukturalne/MAGNAT-Style-Beton/p/000000000096015864

Beton dekoracyjny – aranżacje z charakterem

Ze względu na swój kolor i fakturę jest materiałem uniwersalnym. Jeśli chcesz zastosować w swoim wnętrzu beton dekoracyjny, aranżacje z jego użyciem możesz stworzyć na wiele sposobów.

Beton dekoracyjny w połączeniu z drewnem (np. na podłodze lub suficie) nada twojemu lokum industrialny wygląd. Do tego stylu doskonale pasują lampy stylizowane na przemysłowe świetlówki oraz poprowadzone bezpośrednio na suficie przewody.

Takie stylizacje zyskują coraz więcej zwolenników, którzy są spragnieni świeżego, nowoczesnego powiewu z swoim wnętrzu. Jeśli jednak ten sposób aranżacji wydaje cię się zbyt surowy, zawsze możesz ocieplić go kolorami tkanin, mebli lub dodatków. Pamiętaj jednak, aby nie przesłoniły naturalnego uroku betonowych elementów. Możesz też zaszaleć z kolorem i wymieszać beton z pigmentem.

Beton dekoracyjny można także łączyć z elementami stalowymi, bądź postawić na surowość i zostawić beton bez dodatków. W połączeniu z białymi lub jasnymi meblami z drewna beton dekoracyjny nada wnętrzu minimalistycznego, skandynawskiego stylu. Wnętrze wykończone w tym stylu bardzo podkreśla charakter osoby w nim mieszkającej

Jeśli należysz do osób, które dobrze czują się w minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach, możesz skusić się na wprowadzenie do swojego mieszkania najbardziej nowoczesnych trendów. Beton dekoracyjny w połączeniu ze szkłem i metalem tworzy futurystyczne kompozycje urzekające swoją prostotą.

Chcąc zastosować beton dekoracyjny w salonie, inspiracje możesz zaczerpnąć z miejsc użyteczności publicznej. Także tam taki rodzaj powierzchni staje się coraz bardziej popularny. Ciężko nie docenić mnogości zastosowań, jakie daje beton dekoracyjny.

Czy beton dekoracyjny można stosować we wszystkich wnętrzach?

Oprócz wyglądu, który pozwala na zastosowanie betonowych powierzchni w różnych aranżacjach, ten materiał posiada także szereg cech, które sprawiają, że jest łatwy w utrzymaniu i konserwacji.

Beton jest niezwykle wytrzymały, dlatego doskonale nadaje się do stosowania w miejscach użyteczności publicznej, gdzie inne materiały szybko się niszczą i brudzą.

Można stosować go na rozmaitych podłożach; od cementowych, po płyty gipsowo-kartonowe. Dlatego to, z czego są wykonane ściany w twoim domu nie stanowi żadnej przeszkody, jeśli chcesz użyć drobnoziarnistego tynku mineralnego o fakturze betonu.

Co bardzo istotne, beton wykazuje wysoką odporność na grzyby i bakterie, a także paroprzepuszalność. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie betonu dekoracyjnego w pomieszczeniach o podwyższonej okresowo wilgotności np. w łazienkach. Dobrym pomysłem jest też beton w kuchni. Inspiracje do jego zastosowania możesz zaczerpnąć z wielu źródeł. Beton dekoracyjny sprawdzi się również w salonie, czy w korytarzach.