Industrialny salon – pomysły i inspiracje

4 września 2017
Tynk betonowy na ścianie

Jak samemu zrobić beton na ścianie

16 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Betonowa ściana w salonie – Z czym łączyć szarość w salonie?

Aranżacja salonu z betonową ścianą

Betonowa ściana w salonie od kilku sezonów wiodą prym i nie schodzą z pierwszych stron magazynów wnętrzarskich. Ta popularność aranżacji, w których dominują szarości, wynika przede wszystkim z ujmującej elegancji takich wnętrz – odcienie koloru szarego świetnie prezentują się zestawione z czernią i bielą, przez co pomieszczenie prezentuje się wyjątkowo gustownie. Zdecydowanym hitem w aranżacjach jest dekoracyjna betonowa ściana – to ona sprawi, że nowoczesny salon w szarościach będzie odznaczał się smakiem i chłodną elegancją.

Beton na ścianie kojarzy się przede wszystkim z aranżacjami w stylu industrialnym lub loftowym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by betonową dekorację ścienną wykorzystać urządzając nowoczesny salon w szarościach, modernistycznym. Z czym łączyć betonową ścianę i w otoczeniu jakich kolorów będzie prezentować się najlepiej?

Aranżacja salonu z betonową ścianą

Sprawdź cenę TYNKU BETONOWEGO https://www.magnatfarby.pl/sklep/magnat-style-beton

Szarość w salonie – z jakimi kolorami ją łączyć?

Betonowa ściana w salonie możne być zestawiona w zasadzie z większością kolorów. Odcienie szarości są bardzo uniwersalne i dobrze komponują się zarówno z mocnymi barwami, jak i klasyczną czernią i bielą.

Żółcie i pomarańcze sprawią, że szary salon nabierze blasku i energii. Różne odcienie tych kolorów spowodują, że pomieszczenie będzie żywe, dynamiczne i przytulniejsze. Najczęściej wprowadza się je do wnętrza za pomocą dodatków – żółte lub pomarańczowe zasłony, poduszki dekoracyjne czy wazony przełamią chłód betonowej ściany i sprawią, że pomieszczenie będzie cieplejsze, zachęcające do relaksu czy wypoczynku.

Szarość w salonie świetnie prezentuje się przełamana intensywną czerwienią. To propozycja dla osób lubiących odważne rozwiązania i nie bojących się nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Szary beton świetnie wygląda w otoczeniu czerwieni i czerni. Warto zdecydować się np. na czarne meble i czerwone dodatki – ciekawe flakony czy inne dekoracyjne przedmioty.

Beton na ścianie w mieszkaniu

Miłośnicy elegancji z pewnością postawią na połączenie betonu na ścianie z ponadczasową i uniwersalną bielą. Salon, w którym rządzi taki duet prezentuje się wyjątkowo gustownie, sprawia wrażenie większego i przestronniejszego.

Betonowa ściana w salonie – Pomysł na aranżacje

Aranżując nowoczesny salon w szarościach nie można przejść obojętnie obok wnętrz, w których beton na ścianie zestawiono z zielenią, turkusem czy odcieniami niebieskiego. Taki salon będzie nieco chłodniejszy, jednak z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom stylowych wnętrz. To trudne połączenie, jednak przy odrobinie fantazji można sprawić, że salon będzie zachwycał ciekawym, oryginalnym stylem.

Aranżacja salonu

Przeczytaj również „Dekoracje ścienne do salonu” http://dekoracje-scian.com.pl/dekoracje-scienne-do-salonu/

Zapisz