mieszkanie w bloku w stylu industrialnym

Jak urządzić mieszkanie w bloku w stylu industrialnym? Mieszkanie w stylu loft

3 września 2018
Imitacja betonu na ścianie - pomysł na modne, loftowe wnętrze

Imitacja betonu na ścianie – pomysł na modne, loftowe wnętrze

27 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Najmodniejsze trendy: beton na ścianie i betonowe dodatki

Beton magnat - pokój w stylu industrialnym

Beton szturmem wdziera się na salony, coraz więcej osób dostrzega jego surowe piękno i chce go mieć na swoich ścianach. Chcesz wiedzieć, czy beton architektoniczny we wnętrzu jest dla ciebie? Czytaj dalej.

Trendy: styl futurystyczny i styl industrialny

Jeśli marzy ci się wnętrze w nowoczesnym stylu, struktura na ścianę imitująca beton na pewno ci się spodoba. Szare, surowe ściany to idealne tło do mebli i dodatków w stylu industrialnym. Jasne, proste meble i oświetlenie nawiązujące swoją stylistyką do lamp fabrycznych, doskonale skomponują się z betonową powierzchnią.

Pomieszczenie urządzone w ten sposób wcale nie musi być zimne i nieprzytulne. Dobierając odpowiednie detale, można stworzyć przyjemną atmosferę, jednocześnie zachowując industrialny charakter.

Beton polerowany na ścianie będzie także idealnym rozwiązaniem do wnętrz futurystycznych. Jeśli chcesz nadać właśnie taki charakter swojemu pomieszczeniu, wybierz minimalistyczne meble w stonowanych barwach. Ostatnio bardzo popularne są stoły i półki z chromowanej stali.

Beton dekoracyjny na ścianę – surowe piękno i wygoda

Betonowe ściany to rozwiązanie dla osób, które dostrzegają piękno w prostocie i nie lubią nadmiaru zbędnych ozdób. Szarość betonu nada wyjątkowego charakteru twojemu wnętrzu i będzie rzucać się w oczy. Efekt taki uzyskasz za pomocą betonu Magnat Style. Zapewni ona trwałe wykończenie i jednocześnie pozwoli ścianie oddychać.
Beton magnat w puszce

Jeśli obawiasz się efektu zastosowania betonu w całym pomieszczeniu, pokryj nim tylko jedną ze ścian lub wybrane fragmenty. Stosując drobnoziarnisty tynk, który pozwala uzyskać strukturę betonu, możesz kształtować go w dowolny sposób, tak aby uzyskać efekt deskowania, tworzyć w niej wżery i ubytki lub polerować. Końcowy efekt zależy od twojej kreatywności.

Zwróć uwagę, że ściany pokryte betonową strukturą to duża wygoda. Na takich powierzchniach nie widać uszkodzeń, a ewentualne zabrudzenia są bardzo łatwe do usunięcia. W razie potrzeby możesz taką ścianę wyszorować. Dlatego to dobre rozwiązanie w problematycznych częściach domu, w których zwykła farba wymaga regularnego odświeżania.

Betonowe dodatki

Jeśli nie chcesz pokrywać betonem całych ścian, a chcesz zmienić wystrój swojego pokoju, użyj tynku mineralnego tylko w wybranych miejscach. Takie betonowe dodatki dadzą twojemu wnętrzu pazur.

Skomponowane z meblami i tkaninami będą niezwykle oryginalne i sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Z racji swojej dużej odporności, betonowa struktura będzie dobrze się sprawdzać na przykład w przedpokoju. To miejsce jest często traktowane trochę po macoszemu, a przecież to wizytówka każdego domu i mieszkania.

Zacierany beton na ścianie doda twojemu pomieszczeniu charakteru, nawet jeśli zastosujesz go tylko na niewielkiej powierzchni. Zadbaj o to, by była ona wyeksponowana i dobrze widoczna, tak by wydobyć jej całe piękno.
Industrialny pokój

Z czym łączyć beton we wnętrzu?

Beton idealnie pasuje do wnętrz industrialnych i futurystycznych. Z pewnością podkreśli ich minimalizm. Ale jeśli nie jesteś zwolennikiem tych stylów, nie musisz z niego rezygnować.

Szary kolor powierzchni betonowej jest niezwykle uniwersalny i komponuje się z wieloma aranżacjami. Wszystko zależy od tego, jakie meble będą się prezentować na jego tle i jakie dobierzesz dodatki.

Jeśli chcesz stworzyć przytulne wnętrze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pokoju znalazła się wygodna, miękka sofa pokryta wzorzystą narzutą oraz lampa, która będzie dawać ciepłe światło. Nie tylko zimne, stalowe meble dobrze wyglądają na tle betonowych ścian.
Beton na ścianie dobrze łączy się z drewnem, szkłem i elementami stalowymi. W zależności od wybranego stylu, połącz dodatki w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać pożądany efekt.