Betonowa ściana w sypialni – beton architektoniczny w sypialni

17 sierpnia 2017
Aranżacja salonu z betonową ścianą

Betonowa ściana w salonie – Z czym łączyć szarość w salonie?

3 października 2017
Pokaż wszystkie

Industrialny salon – pomysły i inspiracje

Salon w stylu industrialnym nawiązuje do wnętrz poprzemysłowych. Chłód metalu, gołej cegły czy betonu na ścianach – to jego znaki rozpoznawcze. Jak urządzić pokój w takim klimacie? Czy rzeczywiście wnętrze w stylu industrialnym musi być surowe?

Przestrzeń, poprzemysłowe elementy, metal i szkło – to typowe elementy wnętrz w stylu industrialnym. Można je spotkać praktycznie wszędzie – nie trzeba być właścicielem klimatycznego loftu, by móc cieszyć się aranżacją utrzymaną w takim stylu. Dzięki kilku prostym pomysłom możesz stworzyć industrialny salon w domu, bloku czy kamienicy.

Salon w stylu industrialnym zdecydowanie nie przypadnie do gustu miłośnikom przytulnych i ciepłych wnętrz. Mimo to pofabryczne aranżacje mają swoje grono wielbicieli, które stale się powiększa. Odpowiednio dobrane dodatki, meble czy dekoracje ścienne sprawią, że salon w stylu loft zachowa swój klimat, ale jednocześnie będzie w nim czuć ciepło domowego ogniska.

Industrializm kocha beton

By stworzyć aranżację salonu w stylu industrialnym należy przede wszystkim skupić się na kolorach. W takich wnętrzach dominują szarości, czerń i naturalne barwy. Można przełamać monotonię mocniejszymi akcentami lub ożywić pomieszczenie elementami z przyciągającej uwagę miedzi.

Nieodłącznym elementem aranżacji w stylu industrialnym jest oczywiście naturalna cegła i beton. Można nimi ozdobić główną ścianę lub wybrane elementy architektoniczne. Betonowa ściana stanowi świetne tło dla stylowych mebli i pofabrycznych, poprzemysłowych dodatków.

Dowiedz się więcej o TYNKU BETONOWYM http://beton-magnat.pl/betonowy-tynk-dekoracyjny-we-wnetrzach-industrialnych/

Beton na ścianie można wykonać samodzielnie i uzyskać różny efekt – od płaskiej powierzchni po deskowany lub lity z fakturą imitującą wżery i ubytki. Dzięki pigmentom barwiącym można uzyskać różne odcienie i dopasować betonową ścianę do otoczenia.

Zainspiruj się

Zobacz najciekawsze pomysły na aranżację salonu w tylu industrialnym. Która podoba ci się najbardziej?

Beton na ścianie w salonie

Betonowa ściana w salonie

Beton na ścianie