Tynk betonowy na ścianie
Jak samemu zrobić beton na ścianie
16 listopada 2017
Pokaż wszystkie

4 pomysły na betonową ścianę w twoim domu

Beton na ścianie w nowoczesnym stylu

Moda na wnętrza w stylu industrialnym nie przemija, a grono miłośników surowych aranżacji stale się powiększa. Zimne kolory, minimalizm, betonowe ściany, połyskujący metal i pofabryczne dodatki – to podstawa loftowego wystroju pomieszczenia. Dzisiaj mamy coś dla wielbicieli loftowych wnętrz – zobacz 4 sposoby na betonową ścianę, będącą podstawą najmodniejszych aranżacji.

Beton na ścianie w kuchni lub łazience

Industrialna kuchnia i łazienka? Oczywiście! Szarość betonu świetnie komponuje się z białymi lub czarnymi meblami. Można nim ozdobić przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym a meblami lub nałożyć tynk betonowy na ścianę łączącą kuchnię z jadalnią.
Tynk betonowy doskonale prezentuje się również w nowoczesnych łazienkach, w których od kilku dobrych lat rządzą szarości i nie zapowiada się, by ustąpiły miejsca innym barwom.

Tynk betonowy na ścianie w łazience

Betonowa ściana w przedpokoju

Zalety betonu na ścianie w przedpokoju nie kończą się na walorach estetycznych. Wejście do domu czy klatka schodowa to miejsca, które są szczególnie narażone na uszkodzenia czy zabrudzenia. Powłoka, którą tworzy tynk betonowy, jest odporna na brud i łatwo z niej usunąć ewentualne zabrudzenia. Ponadto, w przypadku niewielkich uszkodzeń, nie zachodzi konieczność odnawiania ściany – niewielkie bruzdy nie będą widoczne na ścianie imitującej beton (z naturalnymi wżerami i ubytkami). Szara betonowa ściana świetnie prezentuje się w zestawieniu z metalowymi barierkami i podłogą z kamienia (lub płytkami imitującymi naturalne materiały).

Tynk betonowy na ścianie w przedpokoju

Sprawdź cenę Magnat Style Beton https://www.magnatfarby.pl/sklep/magnat-style-beton

Industrialny salon z betonem na ścianie w roli głównej

Salon nazywa się „sercem domu” i to tu toczy się zdecydowana większość codziennego życia. Jeśli zatem marzysz o mieszkaniu utrzymanym w duchu industrialnym zadbaj o to, by chociaż jedna ze ścian w salonie ozdobiona była tynkiem betonowym. Ciekawym i najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest ozdobienie betonem ściany za telewizorem. Jej szarość i faktura stanowi świetne tło dla modernistycznych, białych mebli – zwłaszcza tych na wysoki połysk.

Industrialny salon z betonem na ścianie

Sypialnia z betonową ścianą? Dlaczego nie?

Sypialnia powinna być przytulna, dlatego niektórym ciężko jest wyobrazić sobie w niej elementy wykonane z betonu, który sam w sobie jest chłodny i surowy. Miłośnicy wielkomiejskich i nowoczesnych aranżacji nie mają jednak problemu z wprowadzeniem tej struktury do żadnego wnętrza, nawet sypialni. Tynk betonowy na całej ścianie lub jej fragmencie podkreśla wysmakowany styl wnętrza zwłaszcza, jeśli jest zestawiony z elementami wykonanymi z drewna.

Beton na ścianie w nowoczesnej sypialni

Sprawdź Jak samemu zrobić beton na ścianie http://beton-magnat.pl/jak-samemu-zrobic-beton-na-scianie/